Poduszki do Stempli Tradycyjnych

Poduszki do stempli tradycyjnych.

Stemple tradycyjne to pieczątki, które nie posiadają w swojej konstrukcji wkładu tuszującego. Dlatego też wymagają zastosowania odrębnej poduszki nasączonej tuszem. Poduszki do stempli tradycyjnych są zróżnicowane ze względu na format, rodzaj wkładu czy materiał, z którego wykonano obudowę. Część z nich jest nasączona  tuszem, inne występują w wersji blanco i użytkownik decyduje o kolorze i rodzaju tuszu, który może zastosować. Oferta obejmuje poduszki serii TOP PAD, serii Micro, R90/R125, Mark II, czy MAKE 1.

Poduszka do stempli MAKE 1

Szczegóły
Wymiary: 50 x 90 mm
kolor:
głębia oceanu
fuksja
malinowa czerwień
chabrowy niebieski
elegancki szary
biały
słoneczny pomarańcz
lawendowy fiolet
pudrowy róż
intensywny róż
morska zieleń
świeża mięta
radosna zieleń
błękit nieba
  • Wszystkie poduszki produkowane są przez COLOP w Europie
  • Dostępne w 14 fantastycznych kolorach!
  • Czas schnięcia to tylko 3-5 sekund
  • Tusz na bazie wody, nie zawiera szkodliwych substancji. Bezpieczny!
  • Wymiar poduszki tuszującej: 90 x 50 mm
  • Wszystkie poduszki zawierają nietoksyczny tusz i spełniają normę EN-71/3 STANDARD
  • Obudowa wysokiej jakości wraz z precyzyjnym zamknięciem

Dostępne w 14 soczystych kolorach

14 soczystych kolorów

Wielkoformatowa poduszka do stempli Top Pad 2

Szczegóły
Wymiary: 160 x 220 mm
kolor:
biały
uwaga: do nasączania każdym rodzajem tuszu

Rozmiar przekraczający format A5 sprawia, że produkt dostosowany jest do stemplowania obszernej treści lub grafiki. Mocna obudowa wykonana z metalu chroni poduszkę przed uszkodzeniami. Wkład filcowy pozwala na zastosowanie każdego tuszu: przeznaczonego zarówno do stempli z metalową czcionką (tusz olejowy) jak i do pieczątek o treści gumowej lub polimerowej (tusz na bazie wody). Idealnie dopasowana pokrywa poduszki odcina dostęp powietrza. Takie rozwiązanie umożliwia zastosowanie tuszy specjalistycznych COLORIS przeznaczonych do wielu powierzchni od drewna po tkaniny. Format poduszki TOP PAD: 160 x 220 mm. Kolor wkładu: blanco – nienasączona. Rodzaj wkładu: filcowy.

Wielkoformatowa poduszka do stempli Top Pad 3

Szczegóły
Wymiary: 240 x 310 mm
kolor:
biały
uwaga: do nasączania każdym rodzajem tuszu

Rozmiar przekraczający format A4 sprawia, że produkt dostosowany jest do stemplowania obszernej treści lub grafiki. Mocna obudowa wykonana z metalu chroni poduszkę przed uszkodzeniami. Wkład filcowy pozwala na zastosowanie każdego tuszu: przeznaczonego zarówno do stempli z metalową czcionką (tusz olejowy) jak i do pieczątek o treści gumowej lub polimerowej (tusz na bazie wody). Idealnie dopasowana pokrywa poduszki odcina dostęp powietrza. Takie rozwiązanie umożliwia zastosowanie tuszy specjalistycznych COLORIS przeznaczonych do wielu powierzchni od drewna po tkaniny. Format poduszki TOP PAD: 240 x 310 mm. Kolor wkładu: blanco – nienasączona. Rodzaj wkładu: filcowy.

Poduszka do stempli Micro 1

Szczegóły
Wymiary: 50 x 90 mm
kolor:
czarny
czerwony
niebieski
zielony
fioletowy
biały

Przeznaczona do pieczątek, których płytka tekstowa nie przekracza formatu 50 x 90 mm. Występuje w wersji nasączonej tuszem do stempli o gumowej lub polimerowej płytce tekstowej. Oferta obejmuje 5 kolorów: czarny, czerwony, niebieski, zielony i fioletowy. Dodatkowo, Micro 1 występuje w wersji nie nasączonej - blanco, której filcowy wkład pozwala na zastosowanie dowolnych tuszy w tym specjalistycznych COLORIS. Istnieje też możliwość aplikacji standardowego tuszu COLOP na bazie wody lub tuszu do stempli metalowych na bazie oleju.

Poduszka do stempli Micro 2

Szczegóły
Wymiary: 70 x 110 mm
kolor:
czarny
czerwony
niebieski
zielony
fioletowy
biały

Przeznaczona do pieczątek, których płytka tekstowa nie przekracza formatu 70 x 110 mm. Występuje w wersji nasączonej tuszem do stempli o gumowej lub polimerowej płytce tekstowej. Oferta obejmuje 5 kolorów: czarny, czerwony, niebieski, zielony i fioletowy. Dodatkowo, Micro 2 występuje w wersji nie nasączonej - blanco, której filcowy wkład pozwala na zastosowanie dowolnych tuszy w tym specjalistycznych COLORIS. Istnieje też możliwość aplikacji standardowego tuszu COLOP na bazie wody lub tuszu do stempli metalowych na bazie oleju.

Poduszka do stempli Micro 3

Szczegóły
Wymiary: 90 x 160 mm
kolor:
czarny
czerwony
niebieski
zielony
fioletowy
biały

Przeznaczona do pieczątek, których płytka tekstowa nie przekracza formatu 90 x 160 mm. Występuje w wersji nasączonej tuszem do stempli o gumowej lub polimerowej płytce tekstowej. Oferta obejmuje 5 kolorów: czarny, czerwony, niebieski, zielony i fioletowy. Dodatkowo, Micro 3 występuje w wersji nie nasączonej - blanco, której filcowy wkład pozwala na zastosowanie dowolnych tuszy w tym specjalistycznych COLORIS. Istnieje też możliwość aplikacji standardowego tuszu COLOP na bazie wody lub tuszu do stempli metalowych na bazie oleju.

Poduszka do stempli metalowych R95

Szczegóły
Wymiary: ø 95 mm
kolor:
biały

Wewnętrzna średnica wkładu wynosi 95mm. Poduszka występuje w wersji blanco, a jej wkład dostosowany jest do tuszy wodnych oraz olejowych, przeznaczonych do stempli o gumowej, polimerowej oraz metalowej płytce tekstowej. Idealna dla takich produktów jak:  gryfy drewniane, numeratory ręczne, stemple metalowe oraz tradycyjne metalowe datowniki, które nie posiadają wkładu tuszującego w swojej konstrukcji. Poduszka jest wyposażona w wieczko chroniące powierzchnię nasączoną tuszem przed zabrudzeniem i wysychaniem. Odpowiednia ilość tuszu do poduszki to ok. 15 g. Ponieważ tusz olejowy ma wyższą lepkość, powinien być aplikowany bardzo wolno, nie w całości na raz.

Poduszka do stempli metalowych R125

Szczegóły
Wymiary: ø 124 mm
kolor:
biały

Wewnętrzna średnica wkładu wynosi 124 mm. Poduszka występuje w wersji blanco, a jej wkład dostosowany jest do tuszy wodnych oraz olejowych, przeznaczonych do stempli o gumowej, polimerowej oraz metalowej płytce tekstowej. Idealna dla takich produktów jak:  gryfy drewniane, numeratory ręczne, stemple metalowe oraz tradycyjne metalowe datowniki, które nie posiadają wkładu tuszującego w swojej konstrukcji. Poduszka jest wyposażona w wieczko chroniące powierzchnię nasączoną tuszem przed zabrudzeniem i wysychaniem. Odpowiednia ilość tuszu do poduszki to ok. 15 g. Ponieważ tusz olejowy ma wyższą lepkość, powinien być aplikowany bardzo wolno, nie w całości na raz.

Poduszka do stempli Mark II

Szczegóły
Wymiary: 60 x 100 mm
kolor:
czarny
biały

Dwie szczelne pokrywy chronią tusz przed odparowaniem a poduszkę przed zbyt szybkim wysychaniem. Podczas użytkowania jednej strony, druga zawsze pozostaje szczelnie zamknięta. Kiedy strona użytkowana wysycha, wystarczy odwrócić poduszkę i kontynuować stemplowanie stosując drugą stronę. W tym czasie spodnia część poduszki samoistnie się odświeża. (tusz opada na odpowiednią część poduszki). W ten sposób produkt może być użytkowany przez wiele miesięcy. Rozmiar powierzchni: 60 x 100 mm. Oferta obejmuje poduszkę do stempli nie nasączoną - blanco, oraz poduszki już nasączone tuszami: R9 lub R990.

Poduszka do stempli SP 2

Szczegóły
Wymiary: 110x70 mm
kolor:
biały
Poduszka SP 2 dedykowana jest do stempli tradycyjnych: gumowych, polimerowych lub metalowych. Występuje w formie poduszki nie nasączonej. Dzięki zastosowaniu specjalnej wkładki poduszka jest bardzo pojemna oraz umożliwia zastosowanie dowolnych tuszy w tym specjalistycznych COLORIS. Istnieje też możliwość aplikacji standardowego tuszu COLOP na bazie wody lub tuszu do stempli metalowych na bazie oleju.
 

ZASTOSOWANIE
Nie nakładaj zbyt dużej ilości tuszu na poduszkę, w przeciwnym razie nadruki staną się niejasne, a pieczątka będzie się rozmazywać. Drobno pigmentowane tusze należy dobrze wstrząsnąć lub wymieszać przed użyciem tak, aby jakikolwiek osad pigmentowy zniknął. Zalecamy ten stempel do stosowania z wieloma atramentami do stempli. W każdym konkretnym przypadku prosimy o naszą rekomendację.