Leasing z COLOP Polska

Jakie korzyści daje leasing?

1. Jest prosty i korzystny.

W leasingu ilość wymaganych dokumentów do umowy leasingowej jest minimalna. Wg standardów GRENKE do podjęcia decyzji wystarczają: wniosek, dokumenty tożsamości osób z reprezentacji firmy i dokument rejestrowy. Jest korzystny podatkowo. Wpływa na obniżenie podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym, gdyż raty leasingowe w całości zaliczane są do kosztów uzyskania przychodów.


2. Pomaga utrzymać elastyczność firmy, chroni kapitał własny i umacnia kondycję finansową wobec banku.

Leasing w przeciwieństwie do zakupu nie narusza zdolności kredytowej ani nie obciąża bilansu. Urządzenia pozostają własnością leasingodawcy, tak więc - inaczej jak przy zakupie - stosunek kapitału własnego do sumy bilansowej czy kapitału własnego do majątku firmy nie prowadzi do pogorszenia kondycji firmy. Oznacza to, że korzystanie z nowej technologii jednocześnie - poprawia wypłacalność Waszej firmy, wynik w bilansie i rating firmy.
 

3. Umożliwia realizację projektów rozwojowych dzięki dostępie do najnowocześniejszych technologii.

Dzięki leasingowi firma może być zawsze innowacyjna. Sprzęt wzięty w leasing sam zarabia na siebie, a płatności leasingowe mogą pochodzić z wypracowanej nadwyżki. Zamiast wysokich kosztów nabycia, regulujecie tylko miesięczne raty leasingowe. To daje już na samym starcie możliwości inwestycyjne a stałe raty leasingowe są wkalkulowane w plan.
 

4. Pozwala na większe inwestycje.

Raty leasingowe zastępują wysokie koszty nabycia drogiego sprzętu. Czynnikiem rozwoju firmy jest często zapotrzebowanie na nowe technologie. Chcąc odnieść sukces firma powinna inwestować na bieżąco w nowe technologie. Zakup obciąża kapitał i z powodu krótkiego cyklu życia innowacji urządzenia szybko się "starzeją", często zanim zostaną jeszcze spłacone. Rozwiązaniem jest leasing GRENKE. Poprzez korzystne raty można inwestować w nowe technologie w każdym momencie. Tym samym leasing daje możliwość do bycia o krok przed konkurencją.