Szczegóły aktualności COLOP Polska

25 MAJA TO DZISIAJ OBCHODZIMY DZIEŃ STEMPLARZA

25 maja - DZIEŃ STEMPLARZA

25 maja - DZIEŃ STEMPLARZA 

Dokładna data pierwszego użycia stempla nie jest znana. Zwykło się jednak przyjmować, że pierwszą pieczątką była odbita w kamieniu egzotyczna muszla. Stemple wykonywane były już w epoce kamienia, z czasem zyskując na znaczeniu, by w pewnym momencie stać się prawdziwymi dziełami sztuki. Na przestrzeni wieków wygląd, funkcja i sposób odwzorowywania pieczęci zmieniał się.

Tradycja pieczątek jest prawie tak stara jak świat. Choć współczesna pieczątka różni się praktycznie wszystkim od tej dawnej to jednak funkcja pozostaje wciąż ta sama - stanowi podpis. Co ciekawe, w niektórych krajach pieczątki dalej odgrywają szczególną rolę. W Japonii po dziś dzień przetrwała tradycja ręcznego wykonywania pieczątek i jest zaliczana jako sztuka do kaligrafii.

Obecnie pieczątki wykonywane przez naszych klientów powstają głównie za pomocą grawerowania laserowego, metodą polimerową lub fleshową.

Najnowszą pieczątką na rynku jest pieczątka elektroniczna COLOP E-MARK, w której treść pełnokolorowego odbicia przesyłana jest do urządzenia przez Wifi bezpośrednio z komputera czy telefonu. To elektroniczne urządzenie znakujące, które oferuje wydruki w pełnym kolorze w niemal nieograniczonych wariantach. Imponujące wydruki pieczęci z logotypami i zdjęciami. Datownik, numerator, generator kodów QR i kreskowych w jednym urządzeniu!

Sylwetka pieczęci się zmienia, ale jedno pozostało niezmienne – pieczątki nadal są i na pewno jeszcze długo pozostaną niezbędne. Umożliwiają szybkie wpisanie danych firmy, stanowią swoisty podpis, a także stają się coraz chętniej używaną formą reklamy i zabawy!

Z okazji Dnia Stemplarza życzymy Państwu wszystkiego co najlepsze!
Niech każda pieczątka niesie za sobą wiele radości!

Wróć