COLOP Polska > Produkty > Pieczątki > Pieczątki dla dzieci - największy wybór

Motywacyjne pieczątki dla dzieci - czy warto ?

Niektórzy rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym nie wiedzą jak zmotywować je do nauki. Tymczasem dobrym rozwiązaniem mogą okazać się motywacyjne pieczątki dla dzieci. To sposób motywacji, który świetnie sprawdza się zarówno w szkole, jak i w domu.

Aby dziecko było zmotywowane do nauki i wysiłku, należy najpierw rozbudzić jego zainteresowanie i pokazać, że nauka ma sens. W tym przypadku nagrody są bodźcem do podjęcia i kontynuowania danych działań. W tej roli sprawdzają się wspomniane już stempelki motywacyjne dla dzieci.

Pieczątki to nagroda za dobrze wykonane zadanie lub za wysiłek włożony w osiągnięcie danego celu. Warto pamiętać, że w przypadku dzieci samo podjęcie wysiłku znaczy sporo. Pieczątki motywacyjne są wykorzystywane po to, aby wyzwolić w dzieciach chęć do pracy. Dla nich uzyskanie kolorowego obrazka z ładnym wzorem znaczy o wiele więcej niż wystawienie tradycyjnej oceny czy otrzymanie pochwały słownej. Trzeba przy tym pamiętać, że wzory pieczątek dla dzieci są bardo zróżnicowane. Wiele zależy od upodobań dzieci. Do wyboru są na ogół zwierzęta, napisy i postaci z ulubionych bajek. Pieczątki można też zaprojektować samodzielnie.

Obecnie pieczątki motywacyjne są wykorzystywane często w szkołach w klasach od 1 do 3 zamiast klasycznych ocen. Dzieci otrzymują więc stempelki, które są nagrodą za wykonaną pracę. Co ciekawe, maluchowi można też wręczyć pieczątkę, która sugeruje, że następnym razem powinien bardziej przyłożyć się do pracy. Takie stemple mają formę np. nieuśmiechniętej buzi czy chmurki.

Pieczątki dla dzieci to etap przygotowujący maluchy do otrzymywania na dalszych etapach nauki tradycyjnych ocen. Stemple służą też niekiedy celom edukacyjnym. Można je bowiem wykorzystywać np. podczas lekcji języka angielskiego.

System z pieczątkami motywacyjnymi można z powodzeniem wykorzystać także w domu. Wystarczy stworzyć tablicę lub na lodówce zawiesić kartkę, na której maluch będzie gromadzić pieczątki. W ten sposób dziecko chętniej będzie odrabiało lekcje czy sprzątało swoje zabawki. Nagradzanie pieczątkami warto wprowadzić zanim jeszcze dziecko pójdzie do szkoły. W ten sposób maluch będzie przygotowany na wypełnianie powierzonych mu zadań i system oceniania nie będzie dla niego szokiem. Dziecko powinno wiedzieć też, że najważniejszy jest sam wysiłek włożony w dane zadanie.

Obecnie wybór pieczątek motywacyjnych dla dzieci na rynku jest ogromny. Bez większego problemu można więc wybrać motyw odpowiedni dla danego dziecka.

Pieczątki dla dzieci dostępne są w różnych szatach graficznych oraz kolorach.