Odpowiedzialność ekologiczna

Neutralny pod względem emisji CO2

Odpowiedzialność ekologiczna COLOP Polska

Globalny gracz. COLOP jest jednym z wiodących producentów nowoczesnych pieczątek i urządzeń znakujących na świecie. Zatrudnia ponad 500 pracowników i posiada liczne filie. Firma regularnie eksportuje swoje produkty do ponad 130 krajów, tym samym osiągając wysoki wskaźnik eksportu - powyżej 98%. Ciągły rozwój jest silnie zakorzeniony w filozofii firmy COLOP, która gwarantuje, że rosnący na całym świecie popyt na europejskie produkty, jak i wymagania w stosunku do ich wysokiej jakości będą spełnione w przyszłości. Z tego powodu w ostatnich latach przeprowadzono znaczną rozbudowę fabryki zarówno w zakładzie macierzystym w Wels w Austrii, jak i w drugim zakładzie produkcyjnym firmy w Czechach. COLOP działa dziś w trzech obszarach biznesowych: w segmencie stempli tradycyjnych, w obszarze cyfrowego znakowania oraz w obszarze Arts and Crafts.

Design i Innowacje. Od 40 lat, czyli od momentu, w którym założono firmę, COLOP zobowiązuje się do tworzenia innowacji w obszarze urządzeń znakujących, a w szczególności pieczątek. Przykładem tego są pieczątki ekologiczne, które COLOP wprowadził w 2008 roku do świata stemplarskiego, zaś wykonane są one głównie z materiałów przetworzonych, odnawialnych lub surowych. Innym przykładem wprowadzenia niebagatelnej innowacji było wdrożenie pieczątek z ochroną antybakteryjną. Co ciekawe, wraz z modelem Printer personalizacja pieczątek stała się trendem, a w 2019 roku COLOP wprowadził pierwsze na świecie elektroniczne urządzenie do stemplowania i znakowania – COLOP e-mark®.

Rozwiązania w świecie pieczątek. Oferta obejmuje szeroki wybór pieczątek dopasowanych do różnych zastosowań, takich jak pieczątki biurowe, kieszonkowe, pieczątki z hasłem, datowniki oraz modele trójkątne lub okrągłe. COLOP dostarcza także wszystkie produkty i systemy niezbędne do tego, aby odbicie pieczątki było wysokiej jakości. Dodatkowo firma oferuje rozwiązania dla e-biznesu przeznaczone do tworzenia wzoru odbicia pieczątki i sprzedaży pieczątek online, a także dostarcza oprogramowanie do personalizacji karteczek indeksowych.

Jakość i ochrona środowiska. Wiele lat temu firma COLOP wdrożyła system zarządzania środowiskowego w oparciu o ISO 14001. Wszystkie procesy zostały zoptymalizowane z perspektywy ekologii. Ponadto, firma miała przekonanie o konieczności tworzenia dodatkowych działań, oferując ponad przeciętny wkład w kwestie środowiskowe, zarówno wykraczające, jak i te mieszczące się w ramach regulacji Unijnych i państwowych. W 2001 roku COLOP wdrożył system ISO 9001. Stanowi on podstawę ciągłego procesu udoskonaleń w ramach wewnętrznego systemu zarządzania jakością firmy.

CO2 neutralny. Już podczas opracowywania produktów zwraca się uwagę na ochronę zasobów i stosowanie materiałów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wykorzystanie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu jest stale optymalizowane i zwiększane, a energia i surowce są wykorzystywane tak wydajnie, jak to tylko możliwe. Własna instalacja fotowoltaiczna wytwarza znaczną część energii elektrycznej potrzebnej w zakładzie w Wels. Znacznie zmniejszona, ale nieunikniona emisja CO2 produktów - wytwarzanych w jednym z dwóch zakładów produkcyjnych w Wels w Austrii lub w Borovanach w Czechach - jest kompensowana przez inwestycje w projekty ochrony klimatu (projekty Gold Standard). Oznacza to, że ponad 90% wszystkich produktów z serii pieczątek firmy COLOP można określić jako neutralne dla klimatu.

Zaawansowana technologia. Firma COLOP przywiązuje wielką wagę do nowoczesności i wydajności procesu produkcyjnego, zwłaszcza w zakresie wymaganych zasobów energii. W pełni zautomatyzowana produkcja, nieustanna modernizacja urządzeń i stała optymalizacja procesu zapewniają tworzenie produktów najwyższej jakości w wydajnym-energetycznie procesie produkcji.

Odpowiedzialność ekologiczna COLOP Polska

COLOP Polska wspiera ekologiczne rozwiązania! Jako świadoma firma, od wielu lat skutecznie zwracamy się w stronę ekologii i podejścia Zero Waste. Zdajemy sobie sprawę z naszego wpływu na środowisko i chcemy, aby z naszych działań skorzystali nie tylko nasi klienci, ale również otoczenie. Z tego powodu siedziba naszej firmy od niedawna zaczęła korzystać z zielonej, czystej energii! Na naszym dachu zamontowana została instalacja fotowoltaiczna, która zmniejsza nasz ślad węglowy oraz pozwala zaoszczędzić znaczną ilość prądu, przez co, na co dzień możemy pobierać jego mniejszą ilość z sieci elektrycznej! Dzięki promieniom słonecznym możemy cieszyć się zieloną energią oraz dołożyć swoją cegiełkę do przyjaznej, czystej przyszłości. Panele fotowoltaiczne, które wybraliśmy są najnowocześniejszą wersją dostępną obecnie na rynku. Realizacja inwestycji oraz montaż przebiegł pod nadzorem firmy Power On z Bytomia.

Colop Polska w trosce o środowisko! Po sukcesie produktów serii Green Line w myśl odpowiedzialności za wpływ na środowisko oraz mając na uwadze dobro naszej planety, nasza firma zainwestowała w specjalistyczne urządzenie przeznaczone do powtórnego wykorzystywania opakowań kartonowych. Od teraz wszystkie kartonowe opakowania, w których nasze produkty przychodzą od dostawców zostają ponownie wykorzystane w nowej roli jako wkład zabezpieczający do naszych wysyłek, a ilość makulatury oddawanej przez nas spadła prawie do zera. Dzięki nowej maszynie, kartony zostają przekształcone w wygodną wyściółkę, która zabezpiecza produkty znajdujące się w pudełku. Poprzez nacinanie materiału w procesie ponownego przetwarzania, powstały wkład jest elastyczny i z łatwością dopasowuje się do opakowania chroniąc jego zawartość. Cały proces jest błyskawiczny, a nowo powstały materiał jest ekologiczny i nadaje się do ponownego wykorzystania. Tym samym w znacznym stopniu ograniczyliśmy plastikowe wkładki pompowane powietrzem, dotychczas używane w naszej firmie. Dzięki tej inwestycji zmniejszamy swój ślad węglowy, oraz przyczyniamy się do zmniejszenia ilości odpadów produkowanych przez naszą firmę. Zależy nam na tym, aby z zadowolenia naszych klientów skorzystała również sama natura.

 

Każdego dnia staramy się zmieniać nasze otoczenie. Korzystamy z pojemnika do gromadzenia deszczówki, a zamówienia naszych klientów zabezpieczamy specjalnym, ekologicznym wypełnieniem, które uzyskujemy z kartonowych opakowań. Dając kartonom drugie życie w postaci wyściółki, zmniejszamy ilość śmieci, które trafiają do środowiska każdego dnia!

Bądź EKO razem z COLOP Polska!