Maszyny flashowe

Urządzenia do produkcji pieczątek w technologii flashowej

Umożliwiają wykonanie pełnej gamy pieczątek flashowych zarówno w standardowych, jak i nietypowych formatach: okrągłych, kwadratowych, kieszonkowych, datownika czy pieczątek tabelarycznych. Urządzenia pozwalają także na uzyskanie pieczątek ze zdjęciem lub pieczątki dwukolorowej. Obie maszyny zostały wyposażone w dodatkowe oprogramowanie, które ułatwia szybkie i precyzyjne wykonanie treści pieczątki. Dostępne archiwum pozwala na zachowanie zleceń i szybki powrót do treści zamawianych przez danego Klienta. Najwyższa jakość urządzenia pozwala na uzyskanie bardzo ostrego, czytelnego odbicia pieczątki. Łatwa obsługa gwarantuje szybkie wykonanie zlecenia, a także redukuje ryzyko strat materiałowych z uwagi na niezwykle prosty proces wykonania tekstu.

Urządzenia do produkcji pieczątek flash

W celu wykonania pieczątki serii EOS niezbędne jest posiadanie maszyny Flashowej. Zastosowana technologia umożliwia uzyskanie płytki tekstowej w krótkim czasie.

Jak działa maszyna flashowa?

Maszyna flashowa działa na zasadzie wyzwolenia kliku błysków o dużej mocy (podobnie jak w przypadku aparatu fotograficznego), pod których wpływem mikropory, znajdujące się na wrażliwej na podczerwień gumie płytki tekstowej, zamykają się. Miejsca, w których ma znajdować się tresć pieczątki (drukowany na folii, przez drukarkę laserową) nie są naświetlane, dzięki czemu mikropory w tych miejscach pozostają otwarte. Przez nie uwalniany jest tusz.

MASZYNA FS-1200T

Szczegóły
wydajność: 30 naswietleń/h
naświetlane rozmiary eos: wszystkie
Powierzchnia naświetlania: 125 x 98 m
Wymiary: 307 x 242 x 177 mm
Częstotliwość: 50/60 Hz
Maksymalny pobór mocy: 9A

Maszyna flashowa FS-1200T jest wyposażona w trzy lampy, które umożliwiają naświetlenie wszystkich rozmiarów pieczątek EOS, w tym tabelarycznych EOS X – Large. Aktywny system chłodzenia sprawia, że ​​urządzenie nadaje się dla użytkowników wykonujących dużą ilość zamówień. Po umieszczeniu arkusza z projektem pieczątki i przezroczystej folii ochronnej w maszynie, można ustawić płytkę tekstową. Zamknięcie pokrywy powoduje równomierny i dokładny docisk płytki do okna maszyny, a także automatycznie uruchamia proces naświetlania. Termo-wrażliwa płytka tekstowa jest naświetlana za pomocą błysków flashowych maszyny. Po procesie naświetlania, płytka jest gotowa do montażu w fabrycznie natuszowanym wkładzie EOS.

MASZYNA FS-800

Szczegóły
wydajność: 5 naswietleń/h
naświetlane rozmiary eos: 10 - 60
Powierzchnia naświetlania: 98 x 58 mm
Wymiary: 242 x 242 x 177
Częstotliwość: 50/60 Hz
Maksymalny pobór mocy: 9A

Urządzenie flashowe do produkcji pieczątek o bardzo prostej obsłudze, niewielkich gabarytach i wysokiej jakości uzyskanych płytek tekstowych. Urządzenie zostało dostosowane do większości płytek tekstowych EOS, poza największymi modelami takimi jak: EOS 110, EOS 120, EOS 130. Żadne specyficzne, częstokroć czasochłonne ustawianie i dostosowywanie nie jest wymagane - wystarczy zamknąć pokrywę urządzenia, a płytka tekstowa zostanie perfekcyjnie naświetlona. Do urządzenia dodawane jest bezpłatne oprogramowanie do przygotowania projektu treści pieczątki: EOS Typesetting Tool, dzięki czemu wykonanie pieczątki nie wymaga korzystania z innych programów graficznych. Bardzo łatwe wykonanie pieczątki niweluje konieczność ponoszenia inwestycji w szkolenia, natomiast szybki proces naświetlania pozwala w krótkim czasie wykonać usługę i zyskać czas na nowe zlecenia.

Cechy charakterystyczne maszyn flashowych

Mocna pokrywa maszyn flashowych

Mocna pokrywa gwarantuje optymalny nacisk na flashową płytkę tekstową.

Naświetlanie pieczątki następuje zaraz po zamknięciu pokrywy

Proces naświetlania rozpoczyna się automatycznie przez zamknięcie pokrywy

Magnetyczne dystanse pomagają uzyskać odpowiedni docisk dla każdego modelu pieczątki

Dystanse pozwalają dostosować docisk pokrywy do danego modelu pieczątki.

Oprogramowanie Typesetting Tool EOS

Bezpłatne oprogramowanie z polskim menu oraz z przykładami w języku polskim.

Instrukcja obsługi urządzeń FS-800 oraz FS-1200T

Instrukcja obsługi urządzeń FS-800 oraz FS-1200T (1.3 MiB)

Oprogramowanie EOS Typesetting Tool

Do każdego urządzenia dostarczamy bezpłatne oprogramowanie, które pozwala na szybkie złożenie treści płytki tekstowej pieczątki. Program posiada menu w języku polskim. Zawiera ponadto 35 wzorów płytek tekstowych dla każdego modelu pieczątki EOS - również w języku polskim, które pozwalają poprawnie ułożyć treść pieczątki na powierzchni odbicia. Najnowsza wersja oprogramowania pozwala wykonać dwulokorowe odbicia dla poszczególnych modeli pieczątek COLOP EOS. Bardzo pomocna jest możliwość włączenia siatki milimetrowej na projektowanym odbiciu. Oprogramowanie EOS Typesetting Tool nie wymaga znajomości żadnego graficznego programu. 

Typesetting Tool oferuje:

 • Szybkie i proste złożenie płytki dzięki wykorzystaniu poniższych opcji: 
  • Polskie wzory treści pieczątek, prezentujące sposób ułożenia tekstu;
  • Automatyczne dostosowanie treści do danego formatu (do wyboru ustawienia manualne);
  • Korzystanie z wszystkich czcionek zainstalowanych na komputerze;
  • Możliwość dowolnego ułożenia tekstu (lewy, wyśrodkowanie, prawy);
  • Wybór różnych formatów tekstu (pogrubienie, pochylenie, podkreślenie);
  • Możliwość ustawienia odległości między literami (kerning);
  • NOWOŚĆ: funkcja przeciągnij i upuść dla elastycznego projektowania odbicia;
  • NOWOŚĆ: możliwość włączenia pomocnej siatki milimetrowej.
 • Szybkie dodawanie elementów graficznych:
  • dostępna baza grafiki;
  • możliwość wgrania własnej grafiki;
  • szybkie dostosowanie grafiki do formatu płytki;
 • Automatyczne projektowanie karteczki indeksującej.
 • Archiwizację zamówień i szybkie wyszukiwanie plików.


Typesetting Tool przekazujemy w formie CD-ROM wraz z licencją (Wymagania programu: Windows 8, 7, Vista (SP1), XP (SP2), MAC OS 10.7; 512MB pamięci, 200MB na dysku).

Proces projektowania płytki tekstowej w programie Typesetting Tool

Wybierz model pieczątki COLOP EOS

Wybierz rozmiar płytki tekstowej spośród dostępnych szablonów.

Wprowadź treść pieczątki

Wprowadź treść pieczątki, formatując każdy  wiersz według uznania.

Dodaj grafikę, logo lub wybierz wzór z bazy Klipart do projektu pieczątki

Wybierz grafikę z dostępnej bazy klipartów, dodaj logo lub wstaw zdjęcie do projektu.

Wydrukuj treść pieczątki

Wydrukuj treść pieczątki i karteczkę indeksującą.

Instrukcja obsługi programu

Dla Państwa wygody przygotowaliśmy również instrukcję obsługi programu COLOP EOS Typesetting Tool w formacie PDF, do pobrania. Podręcznik został przygotowany dla wersji oprogramowania 3.14.0.

Aktualizacja oprogramowania

W celu zaktualizowania oprogramowania należy wejść na stronę: http://eostst.colop.com/en/customer/account/login/ oraz zarejestrować konto użytkownika. Formularz rejestracyjny będzie wymagał od Państwa podania numeru seryjnego maszyny. Po założeniu konta należy zalogować się podając adres e- mail oraz hasło, a następnie pobrać aktualizację oprogramowania.

7 cech wyróżniających ofertę produktów COLOP EOS

 

1. Szeroki wybór pieczątek

Pieczątki okrągłe, kwadratowe, nietypowe...

Oferta produktów flashowych COLOP EOS pozwala zrealizować wszelkie nawet nietypowe zlecenia. Bardzo zróżnicowana grupa pieczątek łącznie obejmuje wiele formatów, które można podzielić na kilka rodzajów:

 • Datownik,
 • Pieczątki okrągłe i kwadratowe,
 • Pieczątki prostokątne,
 • Pieczątki kieszonkowe,
 • Długopisy z pieczątką,
 • Pieczątki o dużej powierzchni, gdzie największa sięga formatu 114 x 89mm.

2. Wygoda obsługi

Akcesoria ułatwiające pracę 

 • Perforowana Folia Media Sheet umożliwia wydrukowanie treści pieczątki i wzoru karteczki indeksującej na jednym arkuszu. Czas realizacji zlecenia jest dzięki temu krótszy i bardzo wygodny dla operatora – dlatego jego praca jest efektywna i wydajna. Perforacja ułatwia uzyskanie formatu treści pieczątki o odpowiedniej wielkości;
 • Cienkopis do pieczątek z podpisem. Pozwala uzyskać dodatkowy rodzaj odbicia: pieczątka z podpisem.

3. Personalizacja pieczątki

Karteczka indeksująca

 • Seria pieczątek EOS to pieczątki, które można je personalizować i wzbogacać o inne kolory umieszczając karteczkę indeksującą o dowolnym wzorze w okienku indeksującym. W zestawie gwarantujemy 3 kolory karteczki: czarny, niebieski oraz czerwony. Dowolne wzory można tworzyć na stronie: http://icd7.colop.com/
 • To także powierzchnia na reklamę firmy. Karteczka indeksująca o dużej powierzchni pozwala na zamieszczenie wyraźnego logotypu odbiorcy. Wydruk grafiki zgodnej z wizerunkiem firmy bardzo podnosi funkcjonalność pieczątek.

4. Szybka obsługa dzięki oprogramowaniu EOS Typeseting Tool

Bezpłatne oprogramowanie ułatwia profesjonalny skład pieczątki

 • Wykonanie pieczątek COLOP EOS jest bardzo szybkie dzięki możliwości korzystania z oprogramowania Typesetting Tool. Oprogramowanie umożliwia wykonanie profesjonalnego składu pieczątki. Zastosowanie Typesetting Tool zapewnia pełne zaprojektowanie pieczątki, dlatego nie jest wymagana inwestycja w programy graficzne. 
 • Oprogramowanie Typesetting Tool:
  • łatwa obsługa zapewnia szybką realizacja zleceń
  • stosowanie Typesetting Tool nie wymaga instalacji żadnych programów graficznych
  • intuicyjna obsługa nie wymaga prowadzenia specjalistycznych szkoleń pracownika
  • program korzysta z czcionek zainstalowanych w systemie
  • wbudowane archiwum pozwala na stworzenie bazy obsługiwanych klientów

5. Kompaktowy format urządzeń

 • Wymiary urządzenia pozwalają na umieszczenie urządzenia w dowolnym miejscu punktu sprzedaży. Kompaktowy format nie wymaga dokonywania zmian w przestrzeni firmy. Możliwość łatwego przenoszenia pozwala w dowolnym momencie zmienić miejsce maszyny.

6. Wsparcie przedstawiciela handlowego

(dostawa, szkolenie, szczegółowe informacje)

 • Współpraca z firmą COLOP Polska wiąże się ze otrzymaniem wsparcia przedstawiciela handlowego, który oferuje swoją pomoc podczas instalacji, pierwszych testów urządzenia, a także w trakcie dalszej działalności.

7. Wspieramy dalszy rozwój

Możliwość wymiany urządzeń na większe i bardziej zaawansowane.

 • Oferta urządzeń do produkcji pieczątek proponowana przez firmę COLOP Polska obejmuje także profesjonalne systemy laserowe Universal Laser Systems oraz maszyny do pieczątek polimerowych T-150. Jeśli w przyszłości podejmą Państwo decyzję o zmianie urządzenia na większe lub bardziej zaawansowane – wówczas zapewnimy możliwość wymiany obecnej maszyny. 

Więcej informacji o systemach laserowych: www.lasery.pl